zasady segregacji odpadów

  • Odpady zmieszane , gromadzimy w pojemnikach, które zostały dostarczone przez naszą firmę.
  • Odpady segregowane , gromadzimy w opisanych  workach lub pojemnikach o odpowiedniej kolorystyce z opisem  co należy wrzucać , a czego nie należy wrzucać.
  • worek zielony –szkło białe, kolorowe.
Należy wrzucać: bezbarwne , kolorowe butelki po napojach , sokach, alkoholach , słoiki po dżemach , przecierach, szklane opakowania po kosmetykach.
Nie należy wrzucać: luster, szyb okiennych, szyb samochodowych, szkła zbrojonego,  szkła stołowego, szkła kryształowego, szkła nietłukącego typu: Duralex, Arcoroc, porcelany, naczyń żaroodpornych, żarówek, świetlówek, doniczek, zniczy, szklanych opakowań po lekach , termometrów, strzykawek.
Zaleca się wrzucać opakowania opróżnione z produktów , bez nakrętek, nie stłuczone.
  • worek żółty -  tworzywa sztuczne – plastik, opakowania wielomateriałowe, metal.
Należy wrzucać: plastikowe butelki po napojach, pojemniki i naczynia z tworzyw sztucznych (po kefirach, jogurtach, serkach ) opakowania kartonowe  po mleku i  sokach, opakowania po chemii gospodarczej, folię opakowaniową, woreczki, reklamówki, odpady opakowaniowe z metali (metalowe puszki, kapsle, nakrętki ze słoików i innych pojemników).
Nie należy wrzucać: pojemników po olejach (spożywczych i silnikowych, po środkach chwastobójczych, owadobójczych)oraz smarach, styropianu, opakowań po aerozolach, puszek po farbach i lakierach, opakowań po lekach, plastikowych zabawek, jednorazowych naczyń, butelek i pojemników z zawartością  , baterii, sprzętu AGD i innego elektronicznego.
Zaleca się zgnieść tworzywa sztuczne przed wrzuceniem do worka .
  • worek niebieski – papier i tektura.
Należy wrzucać- gazety, katalogi, prospekty reklamowe, czasopisma, papier do pisania, zeszyty, książki, torebki papierowe, kartony, pudełka, tekturę.
Nie należy wrzucać: opakowań kartonowych po napojach, sokach, i papierosach, worków po wapnie, cemencie, kalki technicznej, papieru zabrudzonego, mokrego, tłustego, torebek foliowych, zdjęć, tapet, artykułów higienicznych, pampersów, kartonów i tektur pokrytych folią aluminiową.
  • worek brązowy – odpady biodegradowalne .
Należy wrzucać: odpady zielone np. skoszona trawa, kwiaty, liście, chwasty, gałęzie drzew i krzewów,  odpady kuchenne  np.: resztki żywności, obierki, skorupki jaj, odpady po owocach i warzywach.
Odpady biodegradowalne można zagospodarować na kompostowniku.
  • worek szary – popiół
Należy wrzucać: ostudzony popiół.
  • pojemnik lub worek czarny- zmieszane odpady komunalne.
Należy wrzucać: odpady, których nie można zakwalifikować do któregokolwiek z innych frakcji zbieranych selektywnie np. odpady higieniczne(waciki, pampersy, podpaski, pieluchy) styropian, porcelana, lustra.
Nie należy wrzucać: odpadów niebezpiecznych, opakowań po farbach , olejach, smarach, leków, baterii, sprzętu AGD, zużytych opon, odpadów zielonych, popiołu.